رفتن به محتوای اصلی
مذاکرات با بانک مرکزی، آیا ارزهای دیجیتال داخلی ساخته می‌شوند؟

مذاکرات با بانک مرکزی، آیا ارزهای دیجیتال داخلی ساخته می‌شوند؟

نصراله جهانگرد، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از بررسی سه پیشنهاد برای طراحی ارزهای دیجیتال داخلی و مذاکره با بانک مرکزی در این زمینه خبر داد.

وی اظهار داشت:

“خوشبختانه فناوری بلاک چین که بستری برای ارزهای دیجیتال است، در ایران وجود دارد و در حال مطالعه و پژوهش در این زمینه هستیم”.

وی افزود:

“تاثیر تکنولوژی بر شبکه مخابراتی و جریان اطلاعات و همچنین سرویس هایی که بر آن سوار می شود، موضوع مهم و قابل توجهی است که باید مورد بررسی قرار گیرد”.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:

“ارزهای مبتنی بر بلاکچین، حدود یک دهه است که شکل گرفته و در حال مبادله و معامله میان مردم است و اگر در اقتصاد ایران از آن غفلت شود، به طور حتم خسارات و لطماتی را به دنبال خواهد داشت”.

جهانگرد با تاکید بر اینکه تکنولوژی ارزهای رمزپایه، فرصت جدید و بزرگی است، اظهارداشت:

“وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات در این خصوص اعلام آمادگی کرده اما اجرای سرویس ارزهای دیجیتال اقدامی مشترک بانکی و تکنولوژی است که با بانک مرکزی مذاکراتی در حال انجام است”.

وی افزود:

“اخیرا نیز اعلام آمادگی کردیم تا با همکاری شرکت ملی خدمات انفورماتیک یک هاب و یک شتاب دهنده راه اندازی کنیم تا شرکت های ICO و فین تک های ارزهای جدید، در این زمینه کار کنند”.

سه پیشنهاد روی میز است

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از سه پیشنهاد در این زمینه خبر داد و گفت:

“سه موضوع ارز های دیجیتال اختصاصی، ارز دیجیتال کنسرسیومی با کشورهای مورد نظر و همچنین رگولیت کردن ارزهای دیجیتال جهانی در دست بررسی است”.

جهانگرد درباره امکان معامله و مراودات بین المللی با بیت کوین توضیح داد:

“اکنون در دنیا با بیت کوین مراودات جهانی انجام می شود و از سال جاری نیز دولت های مختلف شروع به ساخت ارزهای دیجیتال اختصاصی ملی و همچنین ترکیبی کرده اند”.

وی در ادامه توضیح داد:

“به عنوان مثال اتحادیه اروپا یا انگلستان، هر کدام به صورت جدا در حال ساخت پول های رمزنگاری شده مختص به خود هستند و روسیه و چین نیز در حال انجام اقداماتی در این زمینه هستند”.

این مقام مسئول گفت:

“ما هم باید این موضوع را بررسی کنیم تا مشخص شود که چه اقدامی را باید در زمینه این ارزها داشته باشیم و اکنون نیز در حال مذاکره با بانک مرکزی در اینباره هستیم”.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *