رفتن به محتوای اصلی
ارز دیجیتال تلگرام پیش‌فروش عمومی نخواهد داشت

ارز دیجیتال تلگرام پیش‌فروش عمومی نخواهد داشت

بنا بر گزارشات اخیر، ارز دیجیتال تلگرام به پیش‌فروش عمومی در نخواهد آمد، البته این خبر هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی به نقل از یک مقام مطلع ناشناس نوشت که تلگرام با جمع آوری ۱٫۷ میلیارد دلار از ۱۶۵ سرمایه گذار بزرگ در طور دو دوره پیش‌فروش خصوصی، قصد لغو پیش فروش عمومی را دارد.

این منبع گفته است که سرمایه جمع‌آوری شده از دو پیش فروش خصوصی، برای توسعه بلاک چین این شبکه کافی است. در پیش فروش خصوصی فقط افرادی با سرمایه خالص بیش از ۱ میلیون دلار امکان سرمایه گذاری و خرید توکن‌های گرام را داشتند. به علاوه، کشورهای تحت تحریم ایالت متحده و اتحادیه اروپا که ایران نیز جزء آن‌ها بود، امکان شرکت در این رویداد را نداشتند.

گفته می‌شود که رومن آبراموویچ، مالک روسی باشگاه چلسی و یکی از ثروتمندان مطرح جهان، با شرکت در این رویداد، حدود ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. وکیل آبراموویچ مبلغ سرمایه گذاری وی را رد کرد اما درباره حضور یا عدم حضور وی در پیش فروش توکن‌های گرام اظهار نظری نداشت.

همچنین بنیان گذاران مطرح شرکت‌های Qiwi و Wimm-Bill-Dann foods، به طور علنی از شرکت در پیش‌فروش خصوصی ارز دیجیتال تلگرام خبر داده‌اند.

 

احتمالاً یکی از دیگر از دلایلی که تلگرام قصد لغو پیش‌فروش عمومی را دارد، آماده نبودن شرایط و نگرانی پاول دروف از شرایط حقوقی و قانونی باشد. با این حال هنوز لغو شدن پیش‌فروش عمومی تلگرام به صورت رسمی تایید نشده است.

 

ارز دیجیتال تلگرام و شبکه بلاکچینی آن در طی چهار ماه اخیر مخصوصاً در کشورهای روسیه و ایران بسیار جنجال آفرین بوده است. این دو کشور در حالی اقدام به مسدود سازی تلگرام کرده‌اند که کارشناسان زیادی، یکی از دلایل اصلی این اتفاق را پدیده ارز دیجیتال می‌دانند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *